وبلاگ و اخبار

توسعه بازار

وبلاگ و اخبار

استراتژی توسعه بازار

استراتژی توسعه بازار یک برنامه استراتژیک است که به منظور کمک به شرکت ها جهت معرفی و انتقال محصولات جدید به بازار، افزایش سهم موجود خود در بازار و یا گسترش استفاده از محصولات فعلی خود برای انجام کارهای جدید طراحی شده است.
استراتژی توسعه بازار نیازمند گسترش بازار بالقوه از طریق کاربران جدید یا استفاده های جدید است.
کلیدی ترین مبحث در موضوع توسعه بازار، شناخت عملکرد فعلی ما در مقابل آنچه می خواهیم عملکرد آینده ما باشد، است. توسعه بازار، استفاده از محصول یا خدمتی که وجود دارد، برای جذب بازاری جدید است. در حالی که نفوذ در بازار، تلاش برای کاوش عمیق تر در یک بازار موجود است.

طراحی استراتژی توسعه بازار

استراتژی های بازاریابی یک شغل با شغل دیگر متفاوت می باشد، و باید متناسب با همان شغل طراحی شود. ایجاد یک استراتژی توسعه بازار برای هر کسب و کاری ضروری است. بدون داشتن استراتژی توسعه بازار تلاش های شما برای جذب مشتریان تاثیر کمی دارد.
استراتژی شما باید به شکلی باشد که نیاز های مشتریان را به خوبی برطرف سازد و همزمان سبب ایجاد روابط طولانی مدت میان شما و مشتریان بشود. برای تحقق این امر باید استراتژی های خود را انعطاف پذیر طراحی کنیم به صورتی که بتواند به تغییرات نیاز مشتری و تقاضای او به خوبی پاسخ دهد. نخست باید نقاط قوت و ضعف خود را بفهمیم و پس از آن به توسعه استراتژی ها بپردازیم و همچنین مشکلات و چالش های استراتژی را نیز بیان کنیم.

چالش های استراتژی توسعه بازار

مهم ترین خطری که توسعه بازار را تهدید می کند این است که شما برای افزایش شانس موفقیت در آن باید سرمایه گذاری های بزرگی انجام دهید همچنین باید فعالیت های بازاریابی خود را نیز در زمینه های جدید گسترش دهید. چنانچه این فرایند ها پاسخ ندهد، شما سرمایه و منابعی را از دست داده اید که می توانستید در سایر استراتژی ها سرمایه گذاری کنید.

انواع متداول استراتژی های توسعه بازار

1- قیمت گذاری
2- کانال توزیع
3- نام تجاری (برند)
4- تبلیغ
5- حراجی
7- توسعه محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.