ایرمان جم


مشاوره فروش و بازاریابی
مشاوره فروش یکی از قدیمی ترین روش های افزایش کسب درآمد در فضای پر رقابت بازار کار می باشد. اما می توان گفت که با متدهای قدیمی مشاور فروش، این روزها دیگر نمی توان زیاد در بازار کار رقابت کرد. در بعضی مواقع دیده ایم که شرکت هایی هستند که پشتوانه ی مالی قدرتمندی دارند اما در زمینه مشاوره فروش و بازاریابی زیاد قدرتمند نیستند. به همین علت بعضا در بازار رقابت شکست می خورند. به سبب اینکه مشاور فروش نقش میان شرکت و مشتری را ایفا می کند، می تواند در سودآوری شرکت نقش مهمی نیز داشته باشد. در اکثر موارد مشاوره فروش به صورت ساعتی انجام می گیرد. در یک سیستم فروش، چنانچه کلیه اعضا از مدیریت و پرسنل کارهای خود را با دقت انجام دهند اما یک روش سیستماتیک و علمی توسط مشاوره فروش ارائه نشود، این شرکت در نهایت با شکست روبرو می شود.
رابطه مشاور فروش با بازاریابی
یکی از مهم ترین رابطه هایی که در مشاوره فروش مشاهده می کنید، رابطه مستقیم آن با بازاریابی می باشد. اما شاید در بازار فروش سنتی که در کشور ایران می بینیم، بیشتر افراد ارزشی برای بازاریابی و مشاوره قائل نباشند. به همین علت درک مشخصی از رابطه میان بازاریابی و فروش ندارند. بخش بازاریابی با بخش مشاوره فروش ارتباط مستقیمی دارد اما در عین حال هر یک دارای وظایف مشخص مربوط به خودشان هستند. چنانچه یک سیستم فروش را ببینید، متوجه می شوید که خروجی واحد مشاوره فروش در قالب بازاریابی می تواند تاثیرات مستقیمی بر واحد فروش داشته باشد. ضمن اینکه اطلاعاتی که از بازار به دست می آید، مجددا بر روی مشاوره فروش برای برنامه ریزی مجدد بازاریابی اثر گذار است.
وظایف مشاور فروش
مشاوره فروش به عنوان یک رابطه بلند مدت میان مرکز بازرگانی و مشتریان فعالیت می کند . مشاوره فروشگاه ها می تواند به طور رسمی به استخدام یک شرکت در بیاید یا اینکه به صورت پروژه ای مشاوره فروش را انجام دهد. یک مشاور فروش باید اطلاعاتی درباره محصولات را به شکلی که بتواند برای مشتری جذاب باشد، به آنها ارائه دهد. مشاوره فروش باید به بررسی نقاط ضعف و قوت بپردازد. مشاوران فروش باید با متدهای جدید با سازمان های فروش ارتباط ایجاد کنند تا بتواند فروش خود را وسعت بخشند. ضمن اینکه مشاوره فروش باید آموزش های مورد نیاز در زمینه فروش را به تیم فروش دهد. یک مشاوره فروش شخصی است که بتواند اعتماد کامل را در سازمان های خریدار به وجود آورد.
همه این موارد اهمیت مشاوره بازاریابی را در کسب و کار به شما یاد آوری می کند. برای انجام بازاریابی اصولی و درست نیاز به مشاوره و راهنمایی متخصصان در این زمینه دارید. مجموعه ایرمان جم آماده ارائه انواع خدمات در حوزه مشاوره بازاریابی به شما عزیزان می باشد.
برای دریافت خدمات مشاوره بازاریابی ما با شماره ی تماس موجود در سایت تماس برقرار کنید.

فرم درخواست مشاوره و عقد قرارداد